sobota 23. února 2013

Z hlubin Sargasového moře

Korálkovacího času mám málo, občas si urvu kus noci. Menší kousky jde zvládnout v pohodě, větší obvykle ani nezačínám, protože vím, jak to asi dopadne... Dalším rozdělaným kouskem velmi početné sbírky nedodělků, které se se mnou táhnou roky...

Projednou jsem se předsi jen vyhecovala a dokončila své patrně největší korálkové dílo (tipuji, že bude asi největší celoživotní). Popudem k dokončení byl také Freeform Peyote Challenge - když člověk dostane nůž na krk s termínem, hned to jde :-)

A tak je zde hotový kousek - tedy spíš kus - Z hlubin Sargasového mořeA že to Lucce sluší  :-) - eště ty náušnice by to chtělo. Jen mne mrzí, že nemám další dva čtverečky paua-mušlí - hodilo by se mi přesně to, co je v zadní části zapínání.
Jak to celé vznikalo? V květnu 2012 (to jsem byla po kurzu Freeform pro labužníky) - jsem si koupila mix od Gianelle. Byl šedozelený s přídavkem modré, obsahoval také 5 šedomodrých nepravidelných zlomků mušliček - právě mušličky tomu dali trochu směr, začal vznikat "mořský bordel" :-). Původního mixu bylo poměrně málo, byl proto vydatně doplněn a uprgadován - původně obsahoval spíš modrozelenou a světle modrou, bylo v něm ale pár velkých temně modrých rokajlových korálků. Náznak tímto směrem se mi moc líbil, posílila jsem temně modré odstíny (hodně metalického rokajlu v modrých a zelenomodrých odstínech, jazýčky emerald azuro). Dále jsou použité zelenomodré broušené donuty-koblížky a ploškované korálky s travertínem, mačkaná pohanka v barvě emerald a nakonec modrozelené kabošony z dichroického skla.

Opět to nebylo snadné - moje výrobky si zásadně dělají co chtějí. Tedy možná spíš - já je neomezuji a poslouchám, co chtejí říct a čím chtějí být... Třeba toto měl být původně náramek - jako první vznikla pravá část. Pak začal provokovat a říkat si o něco většího - zachtělo se mu býti náhrdelníkem. Víc práce, ale co už s ním, když tak chtěl... Dodělala jsem druhou část pořád ještě ne zcela přesvedčená, že opravdu o náhrdelník půjde. Nakonec mne dostal, ale byl to boj...

Nejvíc času jsem strávila spekulacemi, jak bude vypadat střední část, která prostě nebyla - co dát doprostřed, jak propojit ty dva "náramky". Tady jsou dvě z vítězných spekulací - která vyhrála nekonec, můžete vidět na výrobku. Foto berte s rezervou, foceno mobilem pouze jako rozhodovací dokumentace. Docela by mne zajímalo, jak by vypadala ta druhá varianta, která neprošla...


Propojení dvou částí do celku zabralo asi 3 dny a dodělávání detailů pak několik večerů, během kterých jsem často jen seděla a přikládala, co kam "posadit" a v neposlední řadě i párala (zadní detail u zapínání je čtvrtý pokus - 3x nevyhověl, napočtvrté prošel :-)  

Jde o můj třetí freeform v pořadí - za zasvěcení do tajů freeformu děkuji pančelce Leele (zkuste si zajít na kurz, zaručeně nebudete litovat :-).

Seznam ostatních účastníků  Freeform Peyote Challenge
Mandi Ainsworth
Karen Williams
Bobbie Rafferty
Sarah Meadows
Katherine Gale
Leanne Kirsch
Jean Hutter
Nancy Dale
Judy Riley
Natasha Wiegelman
Pam Chesbro
Stephanie Woods
Romana Tschunko
Bette Greenfield
Mary Harding
Melody Marie Murray
Shirley Moore
Marj
Sally Russick
Therese Frank
Tanya Goodwin
Christine Altmiller
Lea Paličková
Ivona Šuchmannová
Jennifer Chasalow VanBenschoten
Kay Haynes
Tammy Bowman
Alisa Lehman
Lori Callahan
Tami Norris
Jane Kettley
SaraBeth Cullinan
Julie Schmidt Bowen
Tammi Clapper25 komentářů:

 1. It is a stunning necklace. I love the different pieces of it and how they all work together so well.

  OdpovědětSmazat
 2. Beautiful necklace love the color.

  OdpovědětSmazat
 3. Páni, to je krása!!!! Úplně mám chuť asi tak po roce spáchat zas nějakej free ;-)

  OdpovědětSmazat
 4. This necklace is a show-stoppper! I love all the beautiful components and the lush, deep colors of the beads. Stunning!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Wow, there is so much detail! I see something new every time I look through the photos :) The center came together beautifully, and I love how you did the clasp.

  OdpovědětSmazat
 6. Such a stunning wealth of details! Thank you for including so many detail photos so we could admire it! While it is all lovely, I particularly love the extra detailing of the clasp in the back. A special secret for the wearer.

  OdpovědětSmazat
 7. I just found and used the translate feature and I'm so glad I did - I smiled to find that this challenge helped prompt you to finish this piece and enjoyed reading about your process.

  OdpovědětSmazat
 8. WoW!! Stunning necklace, love the way you brought everything together

  OdpovědětSmazat
 9. Absolutely incredible and gorgeous!!!!! I adore it!!!!! I can't wait to see more of your work, it's wonderful to have 'met' you through this blog hop!!

  OdpovědětSmazat
 10. Wow, how luscious and beautiful! What a glorious creation!

  OdpovědětSmazat
 11. Stunning necklace, absolutely gorgeous!

  OdpovědětSmazat
 12. Thank you, ladies :-) - it is my third freeform project

  OdpovědětSmazat
 13. This is a beautiful and stunning necklace. I had to look at all the pictures many times!

  OdpovědětSmazat
 14. What a beautiful piece....you are very talented.

  OdpovědětSmazat
 15. It's just stunning, Ivona! Real show-stopper!
  I kept coming back to look at it. LOVE it!!!

  OdpovědětSmazat
 16. I wish there was a way to express stunned silence in a comment. You have spectacular talent! Wow.

  OdpovědětSmazat
 17. Stunning I love the colours and texture and extras and it looks gorgeous on you

  OdpovědětSmazat
 18. Your freeform piece is amazing!! You're winner of this little Challenge for me! Keep beading, soon YOU will be teaching how to make free :)

  OdpovědětSmazat
 19. So so Beautiful! I am in awe of what you made for this challenge. Just Gorgeous!

  OdpovědětSmazat
 20. Gorgeous!!! Absolutely stunning. You do amazing work. :)

  OdpovědětSmazat
 21. wow, that is a lot of work, and very very beautiful.

  OdpovědětSmazat
 22. Beautiful! Lovely to see it on you...

  OdpovědětSmazat
 23. Myslím, že stálo zato, se vyhecovat k dokončení, tohle je nnádherný kousek!

  OdpovědětSmazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...